Bireysel Eğitimler

Yelkencilikle ilgili hiç tecrübesi olmayanlar veya bilgilerini tazelemek isteyenler için, temel yelkencilik konularının anlatıldığı eğitimdir.

Tamamı denizde verilen bu eğitimlerle bir taraftan kendinizi geliştirirken diğer taraftan yelkene başlamanın keyfini çıkaracaksınız.

Eğitimi bitirdiğinizde ” TEMEL YELKEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI ” alabilecek, herhangi bir yelkenli tekne ile orta kuvvet bir havada kıyı seyri yapabilecek kadar bilgiye sahip olacaksınız.

Toplam Ders Saati : 12 Saat

Temel Yelken Eğitimi’ni yeni tamamlamış veya daha önce yelken yelken tecrübesi olan öğrencilerimiz bu eğitimde, öğrendiklerini tekrar etme ve pekiştirme fırsatı bulacaklardır.

Bu eğitimin diğer bir amacı Yatçılık eğitimini almadan önce eksiklerinizi tamamlamak ve sizin yelkenli yatlara daha çok alışmanızı sağlamaktır.

Programı bitirdiğinizde ” PRATİK YELKEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI ” alabileceksiniz.

Toplam Ders Saatleri : 10 Saat – 6 Saat – 2 Saat

Yelken ile ilgili konuların haricinde ağırlıklı olarak seyir öncesi kontroller, ayrılma-yanaşma, demirleme, elektronik navigasyon (GPS), denizden adam kurtarma (MOB) manevraları, gece seyri, meteorolojik verileri alma ve değerlendirme, denizlerde çatışma kuralları vs. gibi konuların işlendiği eğitimdir.

Eğitimi bitirdiğinizde ” YATÇILIK EĞİTİMİ SERTİFİKASI ” alabileceksiniz.

(Bu programa katılmak için ” Temel Yelken Eğitimi ” ve ” Pratik Yelken Eğitimi ” programlarını bitirmiş olmak gereklidir.)

Toplam Ders Saati : 10 Saat

Bu eğitimde; yarışlarda yelkenli teknelerin olmazsa olmazı asimetrik-simetrik balon yelkeninin kullanımı, ileri seviye trim teknikleri gibi konuları öğrenecek ve bir yarış ekibinde olması gereken takım çalışması, iş bölümü, uyum ve birlikte hareket konularında kendinizi geliştirebileceksiniz.

Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlerimiz performanslarına göre yarışların aranan elemanları olabilecekleri gibi AGSC yarış ekibinde de yeteneğini geliştirdiği pozisyona göre görev alabilirler.

(Bu programa katılmak için ” Temel Yelken Eğitimi ” ve ” Pratik Yelken Eğitimi ” programlarını bitirmiş olmak gereklidir.)

Toplam Ders Saati : 10 Saat

Bu eğitimde genelde Yalova’ya yapılacak açık deniz seyirlerinde, açık denize tekneyi hazırlama, güvenlik ekipmanları kontrolü, teknede yaşam kuralları, navigasyon, meteroloji, telsiz, ayrılma yanaşma işlemleri gibi yapılması gerekenleri öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Mil kazanmak için de tavsiye ettiğimiz bu eğitimimizde seyir boyunca, öğrendiğiniz tüm bilgileri tekrar etme fırsatı bulabileceksiniz.

Eğitimi bitirdiğinizde “AÇIK DENİZ YELKEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI” alabileceksiniz.

(Bu eğitime katılmak için daha önceki programlarımızdan ” Temel Yelken Eğitimi ” , ” Pratik Yelken Eğitimi ” ve “İleri Seviye Yelken Eğitimi” programlarını bitirmiş olmak gereklidir.)

Toplam Ders Saati : 2 Gün (1 gece konaklamalı)

Seçeceğiniz pakete (temel, pratik veya yatçılık) göre sadece sizin veya tecrübesi olmayan kişilerle beraber olduğunuz seyirlerde; tekneyi tek başınıza nasıl idare edebileceğiniz ve yelken yapabileceğiniz konularını kapsayan eğitimlerdir.

Tekne üzerinde sadece eğitmenin ve sizin olduğu bu eğitimlerde daha hızlı öğrenme ve daha çok pratik yapma şansı bulacaksınız.

Toplam Ders Saati : 10 Saat