Medyada AGSC

www.QUALITYDERGISI.com

İstanbul Yelken Kulübü ve TAYK Trofelerini IRC 1 sınıfında birinci olarak tamamlayan MSI Sailing Team / AG, 2018 yılında 2 trofede 2 şampiyonluk kazanan tek takım oldu.

2016 yılından beri AG Sailing ile işbirliği içinde yarışan MSI Sailing Team /AG, 2018 yılında iki büyük trofeye damgasını vurdu. IRC 1 sınıfında yarışan MSI Sailing Team /AG, Türkiye yelken dünyasının önemli iki trofesi olan İYK (İstanbul Yelken Kulübü) ve TAYK (Türkiye Açık Deniz Yat Kulübü) Trofelerini IRC 1 sınıfında şampiyon olarak tamamladı.

2018 yılı boyunca gerçekleşen İYK Trofesi 6 yarış ve 9 etaptan oluşurken TAYK Trofesi 12 yarış ve 24 etaptan oluştu.

IRC 1 sınıfında yarışan MSI Sailing Team /AG, toplamda 10 teknenin yarıştığı TAYK Trofesinde 6 etapta birinci, 11 etapta ikinci, 3 etapta üçüncü, 3 etapta dördüncü, 1 etapta ise beşinci oldu. Aynı takımİYK Trofesinde, IRC 1 sınıfında 4 etapta birinci, 3 etapta ikinci ve 2 etapta üçüncü olarak Trofede şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Ahmet Köroğlu ve Veli Murat Açıkalın liderliğinde yarışan MSI Sailing Team /AG, 25 kişilik bir ekip. Kadın ve erkeklerden oluşan takımın içinde MSI Türkiye Ülke Müdürü Cemil Zenginel de yer alıyor. Üç yıldır AG Sailing teknesiyle yarışlara katıldıklarını söyleyen Cemil Zenginel, “2016 yılında da İYK Trofesini birinci tamamlayıp kupayı almıştık. Bu kupa 1 yıl boyunca kazanan takımda kalıyor, sonra yeni sahibine devroluyor. 2017’de devrettiğimiz kupayı geri almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yelken sporunun gelişmesi için kurumların desteğinin çok önemli olduğunun altını çizen AG Sailing kurucusu Barbaros Sarp, 3 yıldır MSI ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti ve henüz yelken takımı olmayan şirketlere çağrı yaparak “Yelken sporu tamamen bir ekip işidir. Şirketlerinde ekip ruhunu güçlendirmek isteyen yöneticilerin çalışanlarını yelken sporu ile tanıştırmalarını öneriyorum” dedi.

CNBC-E BUSINESS DERGİSİ

Ayşegül İldeniz;
Dünyanın en büyük microişlemci üreticisi intel’in 67 ülkeden sorumlu direktörü.

Gerçek anlamda yerinde durmayan bir kadın. Eğer havada  değilse denizde ya da karada hiç farketmez o yine yollarda.  Yılın yarısını iş seyahatlerinde geçiriyor.

Geri kalan zamanlarda da ya yelken açıyor ya da motorsikletle tarihe yolculuk yapıyor.

HÜRRİYET KELEBEK

Türkiye’nin en popüler ve başarılı kişilerinden özel bir yelken takımı oluşturuldu. Yelken sporunun hakettiği yere gelmeye başladığı şu günlerde, Jeanneau AG Sailing Course da, yelkeni daha geniş kitlelere sevdirmek ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla, branşlarında başarılı ve popüler kişilerden oluşan bir yelken takımı oluşturdu. Takım kadrosunda Cem Öğretir, Gökçe, Mirkelam, Özgün, Pınar Aylin, Reyhan Karaca ve Yiğit Yazıcıgibi ünlü isimler yer alıyor.

KANAAT ÖNDERİ

Yıllar var ki yelken yapmak için ölüyorum. Zamanı hiç bulamadım. Üniversitedeykende paramı ayıramadım. Seneler sonra, yelken ve ben, kavuştuk. Tıpkı flamenco gibi, hiç denemediğim muhtemel hobim, beni haksız çıkarmadı. Yine onikiden vurmuştum. Hava muhalefeti, Tahir’in evlilik arifesinde olması, her haftasonu başka programlarımız olması sebebiyle bir süredir derslerimize devam edemiyoruz. Ama ne kadar özlediğimi anlatamam. Cevza’nın Dame de Sion grubundan gelen bir mail üzerine haberdar olduk AG Sailing’den. Piyasaya göre biraz pahalı geldi fiyatları ama değeceğini söylediler. Peki dedik gittik. Gerçekten değdi. Bir kere teknelerimiz Jeanneau marka ve yaklaşık 11 metre.

Hocamız Barbaros on numara insan. Aktivite şahane. Denizin ortasındasın. Derse gitmeden önce yelken eldiveni almak gerekiyor. Marka Helly Hansen. Çok komik değil mi Selly Hansen gibi. Ben başlangıç olarak sadece eldiven aldım ki kendisi 72 liraydı. Cevza ayakkabı ve mont da almış. Beyaz altlı veya kauçuk altlı ayakkabı ideal teknenin beyaz kısımlarına zarar vermemes açısından.Ben Tiger’larımı aloke ettim bu işe. Dışarıda giymiyorum ki teknemiz kirlenmesin. Bugüne kadar çok soğuk havalarda çıkmadığımız için monta ihtiyacım olmadı ama sonbaharda almam gerekecek. Yine Helly Hansen tabi ki. Ben Kanyon’daki Intersport’tan aldım. Cevza caddede bir yerden almış ama ismini bilmiyorum.

Yelken öyle bir spor ki tekneye bindiğiniz anda gerçekten ama gerçekten bütün dünya karada kalıyor. Huzur, keyif, adrenalin ne ararsan var. Sadece bir gün çok rüzgarlı oldu. Onda da ilk defa tekne yan durduğunda küçük bir çığlık attım ve sonra hemen alıştım. Yalnız ben dümen kısmında pek iyi değilim. Fakat yelken açma ve kapama olsun, tramola olsun favorilerim.

Herkese tavsiye ederim

ESQUIRE 08/2009

PUPA YELKEN BİR MACERA
Denizi ve güneşi seviyor, yeni yerler keşfetmekten hoşlanıyor, özgürlük duygusunu doyasıya yaşamak istiyorsanız; yelken sporunu mutlaka denemelisiniz. Biz denedik; Barbaros SARP’ın “SARP” isimli yelkenlisiyle, maviliklere açıldık. Rüzgarın sesini duymaya başladığımızda ise, kendimizden geçtik. İşte, pupa yelken bir macera ve yaşadıklarımızdan sayfamıza yansıyanlar…

Yazının tamamı için tıklayın…

HÜRRİYET KELEBEK

YELKENE MERAK SARMIŞLAR
Sosyetenin en marifetli kadınlarından biri olan Rana ERKAN, Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol TABANCA ile üç buçuk yıllık bir flörtün ardından 2007 yılının mart ayında nikah masasına oturmuştu. Herkesin gıptayla baktığı bir evlilik yürüten çiftin son zamanlarda yelkene merak sardığını öğrendim. Oldukça ciddi bir bilgi ve eğitim gerektiren bu hobi içinde bir süredir Kalamış Marina’daki AG Sailing Course’tan eğitim alıyorlarmış…

Yazının tamamı için tıklayın…

Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?