Sıkça Sorulan Sorular

Yelkenli yatlarda eğitim verdiğimiz için en az 16 yaşını tercih ediyoruz. Yaş için üst sınırımız yoktur kendini genç hisseden herkes yelken yapabilir.

Verimli bir eğitim alınabilmesi için en fazla 4 kişilik gruplar oluşturulmaktadır.

Hayatında hiç tekneye binmemiş kişiler dahil olmak üzere, belirli bir tecrübesi olanlara da bilgi seviyelerine göre eğitmenlerimiz tarafından gerekli yönlerdirmeler yapılarak uygun eğitim paketi sunulacaktır.

Hayır, bir kişi de kayıt yaptırabilirsiniz. Aynı eğitimi alacak kursiyerler arasında 4’er kişilik gruplar oluşturulmaktadır.

Okulumuz yat sınıfı yelken eğitimi verdiği için teknelerimiz 10 metre ve üzeri yelkenli yatlardır.

Hava şartları el verdikçe yılın her günü eğitim vermekteyiz.

Eğitimlerimiz tamamen kişiye özeldir. Belirli gün ve saatlerimiz yoktur, sizin çalışma saatlerinize göre planlanabilmektedir. Derslerimiz belirlenen saatte başlar, 48 saat önceden dersinizin tarihini değiştirebilirsiniz, ancak ACİL durumlardan kaynaklanan gelememe durumlarında dersinizi aynı eğitim paketini alan başka gruplarla telafi edilebilirsiniz.

Deniz tutmasını engellemek için öncesinde medikal yardım (teknelerimizde deniz tutmasına karşı ilaçlarımız bulunmaktadır) alabilirsiniz. Ayrıca seyir esnasında tekne dışında farklı bir yere bakarak (genelde ufuk çizgisine bakmak en etkili yoldur) deniz tutmasını en aza indirebilirsiniz.

Her eğitimden sonra o eğitime ait AGSC Sertifikası verilmektedir. Verilen sertifika sizin hangi eğitimleri aldığınızı göstermekte olup tekne kiralamada veya kendi teknenizi kullanmanızda bir geçerliliği yoktur.

Sizden Gelenler

Yelkenin, rüzgarın, denizin dinamiklerini; sizi teorik bilgiyle çok yormadan, pratiği ve eğlenceyi harmanlayarak sunan, yelkeni hayat boyu sürdürmek isteyeceğiniz bir hobiye/sosyal aktiviteye dönüştüren harika bir yaklaşımları var. Yaklaşımları mürebbiye gibi değil, sabırlı ve analitik. Üstelik bir grup olarak da gelmek gerekmiyor; herkesi yaşına, fiziksel durumuna, bilgi/beceri seviyesine göre çok iyi gruplayarak benzer yapıda ki kişilerle, sıkılmadan yelken yapmayı sağlıyorlar. İyi ki varsınız…

Cemil ZENGİNEL

İnanılmaz bir kalite, inanılmaz bir keyif ve inanılmaz bir dünya AGSC. Hiç bilmeden başladığım bu yolculukta hem işin tekniğini tüm incelikleriyle düşündüğümden daha çabuk öğrenirken hem de bu kadar keyif alabileceğimi düşünmemiştim. Yelkeni bana sevdiren AGSC'ye birkez daha teşekkür ediyorum.

Murat GÖKYAY

Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?