SYMI Σύμη

Tekne : Beneteau Oceanis 41.1
Kursiyer Sayısı  : 6

Eğitim İçeriği

Temel Güvenlik Kuralları

Yelkenli Teknenin tanıtılması

Seyre hazırlık​

Yelkenle seyir ve manevralar

SYMI Σύμη

Sevgili Yelkenciler,

01 Nisan 2020 tarihinden itibaren her hafta perşembe-pazar Symi koylarını gezecek, yelken eğitimlerimizi Symi  sularında yapacak,  akşamları yunan mutfağı ve eğlencelerini deneyimleyeceğiz.

Bu eğitim paketimizi de perşembe-pazar olarak planladık. Ancak yurt dışı çıkışı yapacağımız için, bu rotada başlangıç limanımız, gümrüklü bir liman olan Bozburun olacak. Bu eğitime katılmak isteyenler için en önemli şart,  Schengen vizesi. Onun dışında bir doküman gerekmiyor.

Çıkış işlemlerini koordine etmek için bir acentamız olacak. Perşembe sabahı saat 09.30 da Bozburun’da teknede buluşacağız. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayıp, rutin kumanya alışverişini de yaptıktan sonra Symi’ye doğru yola çıkacağız.

Symı’nin en popüler yerleşim yerleri,  adanın doğusundaki ana liman ile batısındaki  Panormitis. Ana Liman’da birbirinden güzel restoran, bar ve alışveriş noktaları var. Panormitis ise görülmeye değer, tarihi bir nokta. Ortodoks rumlarının haç yeri ve dört kutsal melekten Mikail’in evi olarak bilinen Panormitis Manastır’ı burada.

Pazar öğleden sonra dönüş seyri başlayacak. Öncelikle Symi ana limana yanaşıp çıkış işlemlerini yaptıktan sonra, Bozburun’a yelken basacağız. Bozburun’da limana yanaşıp Türkiye giriş işlemlerini yaptırdıktan  sonra bir eğitim dönemi daha sona erecek.

Perşembe- Pazar 3 Gece 4 Gün

KİŞİ 01 Nisan – 31 Mayıs 01 Haziran – 31 Ekim 01 Kasım – 31 Kasım
1 Kişi 500-€ 675-€ 500-€
Tüm Tekne (Max 6 Kişi) 3.000-€ 4.000-€ 3.000-€
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?